MERHABA

Ben psikolojik danışman ve bir anneyim. Mesleğimi 17 yıl boyunca çocukların ve ailelerin sorunlarını , ihtiyaçlarını gözlemleyerek, çözüm arayışlarına ortak olarak, çok severek ve keyif alarak yaptım.

Daha sonra kendi kızlarımın ve çevremdeki ailelerin ihtiyacından yola çıkarak bu fikri geliştirdim ve girişimcilik dünyasına adım attım. Kendi ailem ve diğer anne, babalar ve çocukların harçlık verme ve harçlığını güvenli harcama ya da biriktirebilme ile ilgili yaşadıkları çeşitli sorunlara çözüm arayışım sonucunda, dünyada da benzer örnekleri olan harçlık yönetim sistemini, ülkemiz ihtiyaçları ve değerlerine göre şekillendirmek, gelecekte daha bilinçli, sorumluluk sahibi ve kendini kontrol edebilen, özgür çocuklar yetiştirmek ve yetişmesinde biraz destek olabilmek amacıyla manibux’ı kurdum.

manibux, çocuklarımızın harçlıklarını güvenle yönetip, takip edebilecekleri, onlara yönelik indirimlerle tasarrufu öğrenebilecekleri aynı zamanda bunu yaparken eğlenip, özgürleşecekleri, sorumluluk kazanacakları ve bu becerileri erken yaşlarda kazanmalarında destek olacak aileleriyle birlikte hareket edebilecekleri bir uygulama.

Henüz yolun çok başındayım. İnanıyorum ki, manibux sizin çocuklarınızla birlikte büyüyecek ve onların geleceğini şekillendirip, kişiliklerini desteklerken, dünyayı yönlendirecek bireyler olarak yetişmesinde katkıda bulunacak. Sizin ihtiyaçlarınızla manibux da gelişecek.

Amacım, sizlerle birlikte, çocuklarımıza, paranın sadece anlık isteklerde harcamak için değil, tasarruf ve gelecekte kullanmak amacıyla da biriktirilebileceğini öğretmek. Kendi harçlıklarını yönetirken aslında kendi hayatlarının sorumluluklarını aldıklarını onlara hatırlatarak, sınırlar koyarak, henüz yanımızdayken, onların gelecek hayatlarını etkileyecek beceriler kazanmalarına rehberlik edebilmek.

Canan Akmanoğlu Bayrak

Psikolojik Danışman ve manibux’ın Kurucusu

Yatırımcılarımız

Mustafa Sandal

Mustafa Sandal

Yatırımcı

Ayla Cönger

Ayla Cönger

Yatırımcı

Barış Cönger

Barış Cönger

Yatırımcı

Ayberk Kuday

Ayberk Kuday

Yatırımcı

Burak Günsev

Burak Günsev

Yatırımcı

Başlamak için uygulamayı indirin