HAKKIMIZDA

Manibux, hizmet sunduğu Edu-Fintech alanında tek ve öncü markadır.

 

Biz kimiz?

Manibux, 2016 yılında psikolojik danışman Canan Akmanoğlu Bayrak tarafından, anne, baba ve çocukların dijitalleşen para dünyasında güvenli harçlık verme, biriktirme ve harcama ihtiyaçlarından yola çıkarak kurulmuş bir aile harçlık sistemidir.

Mobil uygulama ve ön ödemeli karttan oluşan Manibux, çocukların harçlıklarını güvenle yönetip takip edebilecekleri, onlara yönelik indirimlerle tasarrufu öğrenebilecekleri, aynı zamanda bunu yaparken eğlenip özgürleşecekleri, sorumluluk kazanacakları ve bu becerileri erken yaşlarda kazanmalarında destek olacak aileleriyle birlikte hareket edebilecekleri kontrollü ve güvenli bir online sistemdir.

Arkasında deneyim sahibi güçlü bir ekip ve yatırımcılarla ihtiyaç odaklı yola çıkarak, anne babalar tarafından aileler için geliştirilmiş çocuk odaklı hizmet sunan Manibux, Türkiye’de Edu-Fintech alanında tek ve öncü rol oynamaktadır.

 

Canan Bayrak

Manibux Kurucusu & Psikolojik Danışman

“Kendi harçlıklarını yönetirken aslında kendi hayatlarının sorumluluklarını aldıklarını onlara öğretiyoruz.”

Ben psikolojik danışman ve bir anneyim. Mesleğimi 17 yıl boyunca çocukların ve ailelerin sorunlarını , ihtiyaçlarını gözlemleyerek, çözüm arayışlarına ortak olarak, çok severek ve keyif alarak yaptım.

Daha sonra kendi kızlarımın ve çevremdeki ailelerin ihtiyacından yola çıkarak bu fikri geliştirdim ve girişimcilik dünyasına adım attım. Kendi ailem ve diğer anne, babalar ve çocukların harçlık verme ve harçlığını güvenli harcama ya da biriktirebilme ile ilgili yaşadıkları çeşitli sorunlara çözüm arayışım sonucunda, dünyada da benzer örnekleri olan harçlık yönetim sistemini, ülkemiz ihtiyaçları ve değerlerine göre şekillendirmek, gelecekte daha bilinçli, sorumluluk sahibi ve kendini kontrol edebilen, özgür çocuklar yetiştirmek ve yetişmesinde biraz destek olabilmek amacıyla manibux’ı kurdum.

Henüz yolun çok başındayız. İnanıyorum ki, manibux sizin çocuklarınızla birlikte büyüyecek ve onların geleceğini şekillendirip, kişiliklerini desteklerken, dünyayı yönlendirecek bireyler olarak yetişmesinde katkıda bulunacak. Sizin ihtiyaçlarınızla manibux da gelişecek.

Amacım, sizlerle birlikte, çocuklarımıza, paranın sadece anlık isteklerde harcamak için değil, tasarruf ve gelecekte kullanmak amacıyla da biriktirilebileceğini öğretmek. Kendi harçlıklarını yönetirken aslında kendi hayatlarının sorumluluklarını aldıklarını onlara hatırlatarak, henüz yanımızdayken onların gelecek hayatlarını etkileyecek beceriler kazanmalarına rehberlik edebilmek.

Ekibimiz

Manibux, fintech, bilişim, eğitim, dijital pazarlama, medya ve reklam gibi sektörlerde deneyimli isimlerden oluşan ekibiyle her geçen gün büyümeye devam ediyor.

Canan Bayrak

Canan Bayrak

Kurucu – CEO

Damla Ayzeren

Damla Ayzeren

CPO – Ürün

Ömür Eker

Ömür Eker

CMO – Pazarlama

Buse Yılmaz

Buse Yılmaz

COO – Operasyon

GÖKTUĞ SERİN

GÖKTUĞ SERİN

Yazılım Mühendisi

Basında Biz

Ekonomist Dergisi 20.01.2019

Ekonomist Dergisi 20.01.2019

Ekonomist dergisinin kapak haberinde manibux da yer alıyor. Yurtdışı hedeflerimiz ve çalışmalarımız ile ilgili Ekonomist'e konuştuk. Startup'ların tüm dünyayı hedefleyerek yola çıkması gerektiğine inanıyoruz. Detayını okumak için tıklayın

read more
Yeni Şafak Gazetesi 14.11.2018

Yeni Şafak Gazetesi 14.11.2018

14 Kasım 2018 tarihinde Yeni Şafak Gazetesi Ekonomi sayfasına konuk olduk. "Geliştirdiği uygulama ile çocuklara güvenli ve kontrollü para harcamayı öğreten girişimci Canan Bayrak; gelecekte daha bilinçli bireylerin yetişmesi için büyük çaba harcıyor. Manibux adını...

read more

Manibux YouTube kanalımızı takip edin

Manibux Youtube kanalımızda, finansal okuryazarlığın anlatıldığı Manitalks’u ve Manibux hakkında merak ettiğiniz her konunun yer aldığı videoları takip edebilirsiniz.

Manibux Uygulamasını Hemen İndir

Manibux Kartını Satın Al

Manibux kartını sana en uygun satış noktasından al

Bültenlerimiz kaliteli içerikle haftada bir kez gönderilir.