SIK SORULANLAR

Sıkça Sorulan Sorular

Aradığını bulamıyorsan bizimle iletişim sayfasından veya WhatsApp hattımızdan yazarak iletişime geçebilirsin.

Manibux Nedir?

MANIBUX NEDİR?

Manibux, ebeveynlerin çocuklarına anında harçlık gönderebildiği, çocukların harçlıklarını biriktirip, güvenle harcama yapabildiği, ailelere finansal bilinç kazandıran bir harçlık yönetim sistemidir.

Manibux, mobil uygulama ve ona entegre çalışan ön ödemeli karttan oluşur.

Çocuklar Manibux uygulaması ile kendi harçlıklarını özgürce yönetirken, ebeveynler uygulama içerisinden çocuklarını takip ve kontrol edebilirler.

MANIBUX KULLANMAK İÇİN YAŞ SINIRI NEDİR?

Manibux, ebeveynlerin kontrolünde, 18 yaş altı genç ve çocuklara yönelik bir harçlık yönetim sistemidir. 

MANIBUX UYGULAMASI NASIL KURULUR?

iOS ve Android için indirilebilen Manibux uygulaması, önce bir ebeveyn tarafından cep telefonuna indirilip kurulur.

Ebeveyn kendine bir hesap oluşturup çocuğunun bilgilerini girerek bir çocuk profili kaydeder.

Manibux kart bilgilerini girerek, kartı çocuğun profiline tanımlar.

Hesabına bir ödeme aracı kaydettikten sonra çocuğuna harçlık göndermeye başlayabilir.

Ayrıntılı kurulum adımları Uygulama Kılavuzu sayfasından takip edilebilir.

ÇOCUK UYGULAMASI NASIL KURULUR?

Ebeveyn kendine bir hesap oluşturup çocuk profili ekledikten sonra, çocuk profilinde çocuk uygulamasını aktif yapar. Çocuğunun telefon numarasını girer. Çocuğun kendi telefonundan giriş yapabilmesi için bir şifre belirler. Belirlenen şifre çocuğuna sms olarak gider.

Çocuk uygulamayı kendi telefonuna indirdikten sonra sms olarak gelen şifre ile uygulamaya giriş yapar. 

Ayrıntılı kurulum adımları Uygulama Kılavuzu sayfasından takip edilebilir.

MANIBUX KARTIN ÖZELLİĞİ NEDİR?

Manibux kart ön ödemeli bir karttır. Çocuklar Manibux kartlarını, ebeveynlerinin içerisine yükledikleri harçlık miktarı kadar kullanabilirler. Kart eksi bakiyeye düşmez, asla borçlandırmaz. 

Kart aidatı ve banka komisyonu yoktur.

Çocuklar Manibux kartlarını banka / kredi kartı geçen her yerde, internette ve yurtdışında güvenle kullanabilirler.

Ebeveynler çocuklarının Manibux kartlarıyla yaptıkları tüm harcama ve işlemleri uygulama içerisinden takip edebilir, dilediklerinde kartın kullanımını kısıtlayabilir veya kapatabilirler.

Manibux kart sadece ebeveyn tarafından Manibux uygulaması içerisinden çocuğa tanımlanıp aktif edilebilir. 

Manibux kart çocuklara ve gençlere yönelik birçok markada çeşitli oranlarda indirimli alışveriş imkanı sunar.

MANIBUX'IN BENZER ÖN ÖDEMELİ KARTLARDAN FARKI NEDİR?

Manibux kart, ebeveynlerin kontrolünde, 18 yaş altındaki genç ve çocukların kullanımına özel ön ödemeli bir harçlık kartıdır. Çocuklara finansal okur yazarlığı uygulamalı olarak öğreten Manibux harçlık sisteminin bir parçasıdır.

Manibux kart, sadece ebeveynler tarafından uygulama içerisinde çocuklara tanımlanıp aktif edilebilir. Ebeveynler çocuklarının tüm Manibux kart işlem ve harcamalarını uygulama içerisinden takip edebilirler.

Manibux kartın kullanım kısıtlamaları 18 yaş altı çocuklara uygun olacak şekilde regüle edilmiştir. Manibux karta sadece ebeveynler ve yakın akrabalar harçlık gönderebilirler.

BİR EBEVEYN HESABINA KAÇ ÇOCUK VE KART TANIMLANABİLİR?

Bir ebeveyn kendi hesabı üzerinden en fazla 5 çocuk ve toplamda aynı anda aktif 5 fiziksel, 5 sanal kart tanımlayabilir.

MANIBUX'IN EBEVEYNLER İÇİN AVANTAJLARI NELERDİR?

-Ebeveynler çocuklarına hızlı ve güvenli bir şekilde harçlık yollayabilir, harçlıklarını nasıl kullandıklarını ve yaptıkları işlemleri anlık olarak takip ve kontrol edebilirler.

-Kontrollerindeki Manibux kartları ile çocuklarına bilinçli harcama yapmayı öğretebilirler.

-Manibux kumbara ile çocuklarına kendi gelecekleri için birikim yapma alışkanlığı kazanmalarına yardımcı olabilirler.

-Anlık bildirimlerle tüm çocuklarını tek bir uygulama içerisinden takip edip, ihtiyaçlarına göre tüm finansal işlemleri yapabilirler.

-Haftalık ve aylık finansal raporlamalarla çocuklarının tüm finansal davranışlarını takip edebilir ve onları yönlendirebilirler.

-Uygulama üzerinden çocuklarına görevler vererek hem ekstra harçlık kazanmalarını sağlayabilir hem de sorumluluklar alıp tamamlamalarını teşvik edebilirler.

-Çocuklarına erken yaştan paranın değerini, doğru kullanımını, bilinçli harcamayı, birikimi ve yardımlaşmayı uygulamalı olarak öğretebilirler.

MANIBUX'IN ÇOCUKLAR İÇİN AVANTAJLARI NELERDİR?

-Çocuklar ihtiyaç duyduklarında uygulama aracılığı ile kolayca ebeveynlerinden ve akrabalarından harçlık isteyebilirler. Gönderilen harçlıklar anında Manibux Kart veya Kumbara hesaplarına yatar.

-Banka ve kredi kartı geçen her yerde ve internette güvenle kullanabildikleri Manibux kartları ile bakiyelerindeki harçlık kadar özgürce ve güvenle harcama yapabilirler.

-Hayalleri için hedefler belirleyip dijital kumbaralarında harçlıklarını biriktirebilir, birikim yapma alışkanlığı kazanırlar.

-Ebeveynlerinin verdiği görevler ile sorumluluk alıp ekstra para kazanmayı öğrenirler.

-Birikimleri ile yardım kurumlarına bağış yaparak çevrelerine ve topluma katkıda bulunur, paylaşmayı öğrenirler.

-Uygulama içerisinde paralarını yönetirken tamamladıkları görevlerden, ulaştıkları hedeflere kadar birçok işlemden hediye biletleri ve indirim kuponları kazanırlar.

MANIBUX NAKİT HARÇLIĞIN YERİNE GEÇER Mİ?

Nakit parayla verilen harçlık çocuklarda para bilincini geliştirmek ve kendi harcamalarının sorumluluğunu kazandırmak için temeldir. Özellikle erken yaşlarda bu bilinci öğretmek, çocuk için gelişimin önemli bir parçasıdır.

Ancak çocukların yaşları ilerledikçe yanlarına verdiğimiz nakit paranın miktarının da artması gerekmektedir. Yanlarında yüklü miktarda para bulundurmaları çocuklarımızı dışarıdan gelecek tehlikelere açık hale getirecek, kaybolma ve çalınma durumlarında kayıp daha çok olacaktır.

Ayrıca çocuklar belli bir yaştan sonra Internetten de alışveriş yapmaya başlarlar. Böyle durumlarda harçlık olarak verilen nakit para onlara yetmez, ebeveynlerinin kredi kartlarını kullanmak isterler.

Çocuklar ebeveynlerinden uzaktayken paraları bittiğinde anında nakit harçlık gönderilemez fakat Manibux uygulaması üzerinden veya FAST IBAN ile ebeveynler çocuklarının Manibux kartlarına 7/24 harçlık gönderebilirler.

Manibux Kart ve Kumbara

MANIBUX KART NEREDEN ALINIR?

Manibux kart çeşitli mağaza ve satış noktalarından alınabileceği gibi internet üzerinden de sipariş edilebilir. Güncel satış kanallarına Kart Sipariş sayfasından ulaşabilirsiniz.

MANIBUX KART ÇOCUĞA NASIL TANIMLANIR?

-Manibux uygulaması telefona indirilir ve bir ebeveyn hesabı oluşturulur.

-Çocuk bilgileri girilerek hesaba bir çocuk profili eklenir.

Manibux kart tanımlama ekranında kart bilgileri girilir.

Kimlik doğrulamasından sonra kart çocuğa tanımlanır.

MANIBUX KARTIN ŞİFRESİ NEDİR?

Manibux kartın şifresi, kart tanımlama sırasında ebeveyn tarafından belirlenir. Daha sonra gerekirse kart ayarlarından kartın şifresi değiştirilebilir veya şifre unutulursa sıfırlanabilir.

MANIBUX KART NERELERDE GEÇER?

Manibux kart MASTERCARD üye tüm yurtiçi ve yurtdışı işyerleri ve internette geçer, güvenle kullanılabilir. 

MANIBUX KART KAYBOLURSA VEYA ÇALINIRSA NE YAPMAK GEREKİR?

Kayıp ve çalıntı durumlarında uygulama içerisinden kart anında kullanıma kapatılabilir. Yeni Manibux kart alınıp tanımlanarak, yine uygulama içerisinden kart güncellenebilir.

Yeni kart tanımlandığında eski kart içerisinde bulunan bakiye yeni Manibux karta otomatik aktarılacaktır.

Ayrıca 0 541 760 15 13 numaralı Manibux Whatsapp hattına mesaj atılarak veya yeni Manibux kartlar için 0216 706 22 66 numaralı Çağrı Merkezi aranarak kart kullanıma kapatılabilir.

MANIBUX KART KAYBOLDUĞUNDA İÇİNDEKİ YÜKLÜ BAKİYEYE NE OLUR?

Manibux kartın içerisindeki bakiye, kartın bağlı olduğu Harçlık Cüzdanının bakiyesidir. Manibux kart kaybolsa da bakiye cüzdanda kalır. Bu cüzdana bağlı bir sanal kart varsa, içindeki bakiye sanal kart ile de kullanılabilir.

Manibux kart kaybolduğunda, yeni Manibux kart satın alınıp uygulama içinden tanımlanarak güncellenmelidir. Yeni kart tanımlandığında aynı cüzdan bakiyesi otomatik bu karta da yansır.

MANIBUX SANAL KART NASIL OLUŞTURULUR?

Manibux uygulaması üzerinden bir çocuk profili oluşturduktan sonra, “hızlı kurulum” adımından veya “Kartlar” ekranından anında Sanal Kart oluşturulabilir.

Fiziksel Manibux kart henüz tanımlı olmasa da ebeveynler anında çocuklarının sanal kart hesaplarına harçlık göndermeye başlayabilirler. Çocuklar sanal kartlarıyla internette güvenle harcama yapabilirler.

MANIBUX SANAL KART NASIL KULLANILIR?

Çocuklar uygulamadaki “Kartlar” ekranında bilgileri görülen sanal kartlarını internette güvenle kullanabilirler.

Manibux sanal kart, Manibux fiziksel kart gibi “Harçlık Cüzdanı”na bağlıdır. Harçlık cüzdanındaki bakiye kullanılır.

MANIBUX DİJİTAL KUMBARA NEDİR?

Dijital Kumbara, çocukların harçlıklarını biriktirebildikleri bir kumbara hesabıdır.

Çocuklar kendilerine hedefler belirleyerek, kumbarada biriken paralarını hedeflerine aktarabilir ve birikimlerini kolayca yönetebilirler. 

ÇOCUĞUN KART VEYA KUMBARASINA NASIL HARÇLIK GÖNDERİLİR?

-Manibux kart veya kumbarasına Manibux uygulaması içinden ödeme aracı eklenerek harçlık gönderilebilir.

Ebeveynler Manibux uygulamasında kayıtlı olan banka veya kredi kartları ile harçlık gönderirken, paranın yatacağı hesap olarak çocuğunun Manibux kartının ve sanal kartının bağlı olduğu Harçlık Cüzdanını veya kumbara hesabının bağlı olduğu Kumbara Cüzdanını seçebilirler.

-Ayrıca “Manibux PRO” üyeleri FAST IBAN ile çocuklarına kendi banka hesaplarından ücretsiz harçlık yollayabilirler.

“Sözleşmeli” hesaplarda ise herhangi bir kişiye ait banka hesabından FAST IBAN ile harçlık yollanabilir.

MANIBUX KART VE KUMBARA ARASI PARA TRANSFERİ NASIL YAPILIR?

Çocuklar Manibux uygulamasında harçlıklarını yönetirken, Manibux kartları ve kumbara arasında para transferi yapabilirler. 

İlgili kart veya hesabın ekranında “Para Transfer Et” butonuna tıklayarak, açılan transfer ekranında hangi karttan/hesaptan hangi karta/hesaba transfer yapacaklarını seçer ve transfer miktarını girerek işlemi kolayca gerçekleştirirler.

Üyelik, Ücret ve Limitler

HESAP AÇMAK VE ÇOCUK TANIMLAMAK ÜCRETLİ MİDİR?

Manibux uygulamasında ebeveyn hesabı oluşturup, hesaba çocuk profili eklemek tamamen ücretsizdir.

MANIBUX HESABI NASIL OLUŞTURULUR?

Manibux iOS veya Android uygulaması cep telefonuna indirilerek 18 yaşından büyük bir ebeveyn tarafından kimlik bilgileri girilerek kolayca hesap oluşturulabilir.

Hesap oluşturulduğunda ücretsiz “Manibux Standart” üyeliği başlamış olur.

MANIBUX ÜYELİK ÇEŞİTLERİ VE AVANTAJLARI NELERDİR?

“Manibux Standart” ve “Manibux PRO” olarak 2 çeşit üyelik modeli bulunur.

Manibux Standart üyelik ücretsizdir. Ayda harçlık gönderimi 1 veya 2 defayı geçmeyen ebeveynlerin tercih ettiği üyelik modelidir. Harçlık gönderimi başına işlem bedeli ve banka komisyonu alınır.

Manibux PRO, ay boyunca 2’den fazla harçlık gönderimi yapan veya çok çocuklu aileler için uygun bir modeldir. Tüm çocuklara sınırsız sayıda ücretsiz harçlık gönderilebilir. Uygulama içinden ödeme aracı ile harçlık gönderim başına banka komisyonu alınır. 

Manibux PRO üyelikte FAST IBAN ile banka hesabından ücretsiz ve komisyonsuz harçlık gönderilebilir.

Manibux PRO üyeliğinde aylık veya yıllık ödeme seçeneği bulunur.

HARÇLIK GÖNDERİMİ İÇİN ÜCRET VE KOMİSYON ORANI NEDİR?

Uygulama içerisinden ödeme aracı ile yapılan harçlık yüklemelerinde;

“Manibux Standart” üyelikte harçlık gönderimi başına işlem ücreti alınır.

-“Manibux PRO” üyelikte ise işlem ücreti alınmaz.

-Tüm üyelik modellerinde uygulama içinden ödeme aracı ile harçlık gönderimi başına banka komisyonu alınır.

FAST IBAN ile yapılan harçlık yüklemelerinde ücret ve komisyon yoktur;

FAST IBAN ile harçlık gönderimini sadece Manibux PRO üyeleri yapabilir.

Güncel ücretler Üyelik Modelleri sayfasından takip edilebilir.

DÜZENLİ HARÇLIK TANIMLAMA ÜCRETLİ MİDİR?

Düzenli Harçlık Tanımlama özelliği tüm üyelik modellerinde ücretsizdir.

Ebeveynler haftalık veya aylık harçlık tanımlayarak, çocuklarının kart veya kumbara cüzdanlarına düzenli harçlık gönderimini sağlayabilirler.

MANIBUX KART VE KUMBARA ARASI PARA TRANSFERİ ÜCRETLİ MİDİR?

Ebeveyn ve çocukların kendi uygulamalarından Manibux Kartlar ve Kumbara arasında yaptıkları tüm para transferleri ücretsizdir.

HARÇLIK YÜKLEME LİMİTİ NE KADARDIR?

Manibux Standart aboneliklerde, ebeveynlerin çocuklarının kartlarına veya kumbara hesaplarına tek seferde yollayabilecekleri en fazla harçlık limiti 500TL’dir.

Aylık toplam harçlık yükleme limiti ise Limit Artışı yapılmamış standart hesaplarda 2750 TL‘dir.

Aylık Harçlık Yükleme Limiti, Manibux uygulamasında, Limit Bilgileri ekranında yer alan talimatlar takip edilerek kolayca arttırılabilir.

MANIBUX KART BAKİYE LİMİTİ NE KADARDIR?

Manibux kartın standart bakiye limiti 2750TL’dir.

Kart limiti, Manibux uygulamasında, Limit Bilgileri ekranında yer alan talimatlar takip edilerek kolayca arttırılabilir.

KUMBARA HESABI BAKİYE LİMİTİ NE KADARDIR?

Manibux Dijital Kumbara hesabının standart bakiye limiti 2750TL’dir.

Kumbaranın bakiye limiti, Manibux uygulamasında Limit Bilgileri ekranında yer alan talimatlar takip edilerek kolayca arttırılabilir.

ATM'DEN HARÇLIK YÜKLEME VE ÇEKİM YAPILABİLİR Mİ?

FAST IBAN ile yapılan harçlık yüklemelerinde, yüklenen miktar kadar harçlık ATM’den nakit olarak çekilebilir.

HESAP TÜRLERİ / LİMİTLER VE LİMİT ARTIŞI

“Standart” Manibux hesaplarında Yükleme ve Harcama limiti 2750 TL‘dir. Ebeveynler çocuklarının tüm kart ve kumbaralarına aylık toplam bu limit kadar harçlık yükleyebilirler ve aylık bu limit kadar harcama yapılabilir.

“Manibux PRO” üyelikte; uygulama içinde Limit Bilgileri ekranından kolayca Limit Artışı yapılarak veya FAST IBAN ile harçlık yüklenerek otomatik olarak “Doğrulanmış” hesaba geçilir ve aylık yükleme / harcama limiti, 20.000 TL‘ye yükseltilebilir.

“Sözleşmeli” hesaba geçilerek aylık yükleme limiti 50.000 TL‘ye yükseltilebilir. “Akrabadan Harçlık” özelliği aktif edilebilir.

Limit artışı sonrasında mevcut limitler Limit Bilgileri ekranından takip edilebilir.

Manibux Uygulaması

HEDEF OLUŞTURMA VE KUMBARADAN PARA TRANSFERİ

Çocuklar Manibux uygulamasında satın almak ya da yapmak istedikleri fakat bütçe gerektiren çeşitli istekleri için kendilerine hedefler oluşturabilirler.

Hedefleri için tarih ve biriktirmeleri gereken miktarı belirlerler.

Kumbaralarında biriken harçlıklarını hedeflerine aktararak bölüştürür, gerekirse hedefleri arasında para transferi yaparlar.

Böylece birikimlerini kolayca yönetebilir ve hedeflerine planlı adımlarla ulaşabilirler.

*Hedef Oluşturma özelliği çok yakında aktif olacak.

ÇOCUKLARA GÖREV ATAMA

Ebeveynler Manibux uygulamasında çocuklarına kişisel gelişimlerini destekleyip sorumluluk duygularını geliştirecek çeşitli görevler vererek ekstra harçlık kazanmalarını sağlayabilirler.

Böylece çocuklar para kazanma duygusunu tadarken, sorumluluk alıp verilen görevi tamamlama alışkanlığı da kazanmış olurlar.

Bir ebeveyn görev oluştururken görevin süresini ve görev tamamlandığında çocuğunun kazanacağı paranın miktarını belirler.

Çocuk görevi tamamladığında uygulama üzerinden ebeveyninden onay ister. Ebeveyn çocuğunun görevi başarıyla tamamladığını onayladığında kazandığı ekstra harçlığı çocuğunun cüzdanına transfer eder.

YARDIM KURULUŞLARINA BAĞIŞ

Çocuklar uygulama üzerinden çeşitli yardım kuruluşlarına güvenli şekilde bağış yapabilirler.

Birikimlerinden ufak paylar ayırarak paylaşmayı öğrenen çocuklar, önem verdikleri konularda faaliyet gösteren kuruluşlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilir, onlara desteklerini Manibux uygulaması içinden kolayca verebilirler.

ÇOCUKLARIN HARCAMALARINI ANLIK TAKİP

Ebeveynler Manibux uygulaması üzerinden çocuklarının nerede, ne zaman, ne kadar harcama yaptığını anlık gelen bildirimlerle ve uygulamada yer alan Manibux Kart ve Sanal Kart İşlemleri ekranlarından kolayca takip edebilirler.

DÜZENLİ HARÇLIK TANIMLAMA

Ebeveynler Manibux uygulamasında çocuklarına düzenli harçlık gönderimi sağlamak için miktar belirleyerek, periyodik harçlık tanımlayabilirler.

Düzenli harçlık özelliği, hem harçlık gönderiminin unutulmasının önüne geçer hem de kendilerine düzenli gelen harçlık sayesinde çocuklar daha planlı bütçe yapıp paralarını daha iyi yönetebilirler.

ANINDA HARÇLIK GÖNDERİMİ

-Manibux uygulaması içinden ebeveynler ihtiyaç duydukları her an, tanımlı olan kredi veya banka kartlarıyla hızlı ve güvenli bir şekilde çocuklarına harçlık gönderebilirler. 

Manibux PRO üyeler, banka hesaplarından FAST IBAN ile ücretsiz ve komisyonsuz harçlık gönderebilirler.

Harçlığın yatacağı hesap olarak Manibux kartların bağlı olduğu Harçlık Cüzdanı veya çocuğun kumbara hesabının bağlı olduğu Kumbara Cüzdanı seçilebilir. Kart veya kumbara hesabına gelen harçlık çocuklar tarafından anında kullanılabilir.

Çocuklar uygulama içerisinden ihtiyaç duyduklarında ebeveynlerinden harçlık isteyebilir, telefonlarına gelen anlık bildirim ile ebeveynler çocuklarına harçlıkları anında gönderebilirler.

AKRABADAN HARÇLIK İSTEME

“Akrabadan Harçlık” özelliği ile çocuklar Manibux uygulaması içerisinden doğumgünlerinde, bayramlarda ve özel günlerde akrabalarından kolayca harçlık isteyebilirler.

İstedikleri harçlık miktarını yazdıktan sonra harçlık istekleri mesaj veya e-posta gibi seçtikleri yöntemle akrabaya iletilir.

Akraba gelen mesajdaki FAST IBAN bilgilerini kopyalayarak kendi banka hesabından kolayca harçlık gönderimini yapar.

“Akrabadan Harçlık” özelliğini aktif edebilmek için “Manibux PRO” üyesi olup “Sözleşmeli” hesaba geçmek gerekmektedir.

Ebeveynler çocukların akrabadan harçlık isteklerini telefonlarına gelen bildirimlerle anlık olarak takip edebilirler. Çocuklara FAST IBAN ile yollanan harçlıklar Kart veya Kumbara hareketlerinde görünür.

 

FİNANSAL RAPORLAMA

Uygulama içerisinde haftalık ve aylık raporlamalar şeklinde yer alan finansal istatistikler ile ebeveynler ve çocuklar yapılan tüm harcama, birikim, kazanç ve paylaşımlarla ilgili bilgileri rakamlar ve yüzdelerle kolayca takip edebilirler. 

Ebeveynler bu raporlamalarla çocuklarının genel finansal alışkanlıklarını gözlemleyerek gerekli yönlendirmeleri daha kolay yapabilir, çocuklar ise yaptıkları tüm işlem ve harcamaların oranlarını grafiklerle görüp ölçebilir, para yönetimi konusunda daha hızlı ilerleme katedebilirler.

FIRSAT BİLETLERİ

Manibux çocuklara ve gençlere yönelik birçok marka işbirliği ile Manibux’lılara özel kampanya ve indirim fırsatları sunar.

Manibux’lı çocuklar paralarını yönetirken tamamladıkları görevlerden, ulaştıkları hedeflere kadar birçok işlemden özel fırsatlar kazanırlar.

Uygulama içerisinde yer alan tüm kampanyalar, fırsat biletleri ve indirim kuponları, çocuklar ve ebeveynler tarafından Manibux kartları ile yapılan işlemlerde kullanılabilir.

Manibux K12

MANIBUX K12 NEDİR?

Manibux K12 Türkiye’nin ilk harçlık uygulaması destekli okul kartıdır.

Öğrenciler Manibux K12 kartlarını hem okul içerisinde kantin dahil her yerde hem de okul dışında kullanabilirler. Manibux K12, Manibux uygulaması ile entegre çalışır. 

Öğrenciler Manibux K12 kartları ve Manibux uygulaması ile kendi paralarını yönetmeyi öğrenerek finansal okur yazarlık tecrübesi elde ederler. 

MANIBUX K12 KARTIN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Manibux K12 ile okul kantinlerine yerleştirilen ödeme sistemi aracılığıyla nakitsiz ödeme yapılabilir.

-Okul mağaza ve satış yerlerinde aynı ödeme sistemi ile Manibux K12 kart kullanılarak alışveriş temassız olarak yapılabilir.

-Okullara özel logolu basımı ile Manibux K12 kart, okul giriş çıkışlarında kimlik kartı olarak kullanılabilir.

-Manibux K12 kart, okul içerisinde öğrencilerin konum tespiti için de kullanılabilir.

MANIBUX K12 KARTI NASIL ALINIR?

Manibux K12 kartları, Manibux’ın işbirliği yaptığı okullarda dağıtılır. Kantin ve yemekhanelerde, okul giriş çıkışlarında ve okul içi alışverişlerde kullanılacak şekilde her öğrencinin kimliğine özel tanımlanır.

OKUL CÜZDANI NEDİR?

Ebeveynler çocuklarının Manibux K12 kartlarına okul harçlığı yollayacakları zaman, harçlığın yatacağı cüzdan olarak “Okul Cüzdanı”nı seçerler.

Öğrenciler, okul cüzdanına yatan harçlıklarını sadece okul içerisinde, kantin, yemekhane gibi yerlerde bulunan Manibux’a özel POS cihazlarında kullanabilirler.

Böylece çocuklar genel harçlıkları ile okul harçlıklarını karıştırmaz ve para hesabını daha kolay yapıp harçlıklarını daha iyi yönetebilirler. 

EBEVEYNLER OKUL HESABINI NASIL TAKİP EDEBİLİRLER?

Ebeveynler Manibux uygulamasından, Manibux K12 kartın Okul Cüzdan Bakiyesini takip edebilir, Okul Cüzdan Hareketlerinden çocuklarının okul içinde yaptığı tüm harcamaları, harcama miktarını, tarih ve saatini görebilirler. 

MANIBUX K12'NİN FİNANSAL OKUR YAZARLIK EĞİTİMİNE KATKISI NEDİR?

Finansal okur yazarlık, günümüzde her bireyin sahip olması gereken temel yetkinliklerden biri haline gelmiştir.

Manibux bugüne kadar çeşitli okullarla yaptığı K12 işbirlikleri ile yaklaşık 80.000 öğrencinin finansal okur yazarlığı uygulamalı olarak deneyimlemelerini sağlayarak, para yönetiminde başarılı, etik, güçlü bireyler yetiştirilmesine katkı sağlamıştır.

Manibux Uygulamasını Hemen İndir

Manibux Kartını Satın Al

Manibux kartını sana en uygun satış noktasından al

Bültenlerimiz kaliteli içerikle haftada bir kez gönderilir.