SIK SORULANLAR

Sıkça Sorulan Sorular

Aradığını bulamıyorsan bizimle iletişim sayfasından yazarak veya WhatsApp hattımızdan iletişime geçebilirsin.

MANIBUX NEDİR?

Manibux, ailelerin ve çocukların harçlıklarını yönetebilecekleri, harcamalarını yapabilecekleri, hesap hareketlerini takip edebilecekleri bir harçlık yönetim sistemidir.

MANIBUX'A NASIL ÜYE OLABİLİRİM?

Manibux iOS ve Android uygulamalarını telefonunuza yükleyerek uygulama üzerinden üyeliğinizi kolaylıkla başlatabilirsiniz.

MANIBUX KULLANMAK İÇİN YAŞ SINIRI NEDİR?

Manibux 8-18 yaş arasında gençlere yönelik bir ön ödemeli kart ve anne babalar için geliştirilmiş bir harçlık yönetim uygulamasıdır.

MANIBUX KREDİ KARTI MIDIR?

Hayır. manibux ön ödemeli karttır. Siz ne kadar para yüklerseniz o kadar harcama yapabilirsiniz. Gençlere yönelik bir uygulama ve karttır. Bizim hedefimiz gençlere para yönetme becerisi kazandırma ve sorumluluk bilincini geliştirmektir. Manibux hem gençlerin hem de ailelerin seveceği birçok özelliğe sahiptir.

MANIBUX BANKA HESABI MIDIR?

Manibux bir banka değildir ve banka hesabınız olmasına gerek yoktur. Manibux, ön ödemeli bir kart ve harçlık yönetim uygulamasından oluşan bir üründür.

MANIBUX NAKİT HARÇLIĞIN YERİNE GEÇER Mİ?

Nakit parayla verilen harçlık çocuklarda para bilincini geliştirmek ve kendi harcamalarının sorumluluğunu kazandırmak için temeldir. Özellikle erken yaşlarda bu bilinci öğretmek, çocuk için gelişimin önemli bir parçasıdır.

Ancak çocukların yaşları ilerledikçe yanlarına verdiğimiz nakit paranın miktarının da artması gerekmektedir. Yanlarında yüklü miktarda para bulundurmaları çocuklarımızı dışarıdan gelecek tehlikelere açık hale getirecek, kaybolma ve çalınma durumlarında kayıp daha çok olacaktır.

Ayrıca çocuklar belli bir yaştan sonra Internetten de alışveriş yapmaya başlarlar. Böyle durumlarda harçlık olarak verdiğimiz nakit para onlara yetmez, sizin kredi kartlarınızı kullanmak isterler.

Manibux uygulaması üzerinden çocuğunuzun manibux kartına 7/24 harçlık gönderebilirsiniz, ancak çocuğunuz sizden uzaktayken acil parası bittiğinde nakit harçlığı anında gönderemezsiniz.

KAÇ ÇOCUĞA KART TANIMLAYABİLİRİM?

Bir aile üyesi kendi hesabı üzerinden en fazla 5 adet manibux kart tanımlayabilir.

MANIBUX KART KAYBOLUR VEYA ÇALINIRSA NE YAPMAK GEREKİR?

Kayıp ve çalıntı durumlarında 0541 760 1513 no’lu Whatsapp hattımıza mesaj atarak kart iptal edilmelidir. Kart içerisinde bulunan bakiye yeni kartınıza yüklenecektir.

MANIBUX KART KAYBOLDUĞUNDA İÇİNDE YÜKLÜ OLAN BAKİYE NE OLUR?

Kart kaybolduğunda, kartın içerisindeki bakiye yine aynı kişiye ait başka bir manibux karta aktarılabilir.

MANIBUX HARÇLIK KARTIN ŞİFRESİ NEDİR?

Manibux kart ilk şifreniz kartınızın ön yüzünde bulunan 16 haneli kart numarasının son 4 hanesidir. 

MANIBUX KART NERELERDE GEÇERLİ?

Manibux, Dünya’nın her yerinde VISA’nın geçerli olduğu online ve offline tüm kanallarda geçerlidir.

MANIBUX KULLANMANIN BANA AVANTAJLARI NELERDİR?

Bir ebeveyn tek uygulama satın alarak 3 çocuğuna kadar aynı uygulamayı kullanabilir. Uygulama sayesinde istenmeyen ve bütçeyi aşan harcamalardan haberdar olur. Bütçe aşımı ve kötü sürprizler olmaz.

Aileler kendi kredi/banka kartlarından, çocuklarının manibux kartına her an para yollayabilir. Böylece acil paraya ihtiyaç duyulduğunda aileler ve gençler zor durumda kalmaz.

Harcamalara getirilen belli limitler ve sınırlarla güvenli alışveriş sağlanır.

Manibux kart kaybolma ve çalınma durumlarında anında kapatılabilir.

Gençler sadece ailelerinin yüklediği kadar para harcayabilirler. İstedikleri kadar parayı da biriktirebilirler. Para yönetimi konusunda bilinçlenerek, özgür olurlar.

Manibux kart gençlere yönelik birçok markada çeşitli oranlarda indirimli alışveriş imkanı sunar.

Manibux Uygulamasını Hemen İndir

Manibux Kartını Satın Al

Manibux kartını sana en uygun satış noktasından al

Bültenlerimiz kaliteli içerikle haftada bir kez gönderilir.