Manibux kartı nerelerde kullanılabilir?

Manibux kartı nerelerde kullanılabilir?

Manibux, internet ve mağazalarda geçen Türkiye’nin ilk harçlık kartıdır. Satış noktalarından aldığınız manibux’ınız, indirdiğiniz uygulamayla aktifleşir ve harçlık yükleme sonrasında hemen kullanıma hazır hâle gelir. İş birliği okullarımız aracılığıyla temin edilen manibux ise anlaşmalı okullara özel kapalı devre yükleme alternatifi sunar. Bu özellik sayesinde çocuğunuz manibux kartıyla okul içinde ya da okul dışında tüm ihtiyaçlarını karşılayabilir.

manibux’la dünyanın yer yerinde güvenli alışveriş

Çocuklarınız manibux kartlarıyla dünyanın her yerinde Mastercard, Visa ve Troy garantisiyle güvenli alışveriş yapabilir. 8–18 yaş aralığındaki herkes manibux’a yüklenen harçlıklarını nakit paraya ihtiyacı olmadan internet, mağaza, restoran, kitabevleri, eğlence merkezleri, market, taksi gibi pos cihazı bulunan her yerde kullanma şansı elde eder; manibux’a özel indirim ve avantajlar ile kendilerini ayrıcalıklı hisseder. Çocuğunuz güvenli bir şekilde harçlığını yönetmesi adına manibux sadece tekel bayii, bahis ve kuyum yerlerinde kullanılamaz.

Türkiye’de 30 bini aşkın çocuk manibux’lı

Harçlıkların güvenli bir şekilde harcanılmasını ve ebeveynler tarafından takip edilmesini sağlayan manibux, üç sene gibi sıra bir sürede 30 bini aşkın kullanıcıya sahip. Bahçeşehir, Eyüpoğlu, Vizyon ve TİNK kolejlerinin yanı sıra Kabataş Lisesi’nin öğrencileri de artık manibux kartını dilediği her yerde kullanabiliyor. Okul iş birliği dâhilinde manibux’a sahip olan bu öğrenciler, tercihe dayalı olarak anne babalarının kapalı devre yüklemeyle gönderdikleri harçlarını okul içi kantin ve mağazalarda harcayabilir. Temassız ödeme ile anında tahsilat yapılan bu sistemde, herhangi bir banka pos cihazına gerek duyulmamaktadır. Ayrıca manibux’lı çocuklar, anne veya babalarının tercihine göre bu kartı, ayrı bir hesapta tutulan bakiye sayesinde okul dışında alışverişlerinde de kullanabilmektedir. Okula özel bir tasarımla öğrencilerinin isimlerinin yazılı olduğu manibux, aynı zamanda okul kimlik kartı olarak da kullanılabiliyor.

Karar verenler için hemen belirtelim: n11 ve D&R satış noktalarından manibux harçlık kartınızı temin edebilir, manibux’lı olmanın ayrıcalığını siz de yaşayabilirsiniz.

Manibux ailesi olarak şimdiden sağlıklı ve keyifli bir şekilde ihtiyaçlarınızı karşılamanızı dileriz.

Manibux’ın kredi kartından farkı nedir?

Manibux’ın kredi kartından farkı nedir?

– “manibux, kredi kartı mı?”

– “Hayır”.

– “ O zaman banka kartı…”

– “Hayır, banka kartı da değil. Herhangi bir banka ya da banka hesabıyla bir ilgisi yoktur.”

– “İyi de dünyanın her yerinde kullanılabilen bu kart, çocuklar için nasıl yasal olabilir ki?”

– “Çünkü manibux, ön ödemeli karttır ve bu özelliğinden dolayı yasaldır.”

Fiziki yapısından olsa gerek ki manibux’ı gören veya duyan ebeveynlerin ilk aklına gelen sorulardır bunlar. manibux, ön ödemeli bir karttır. İnternetten ya da pos cihazı olan her yerde belirlediğiniz harçlık limiti kadar alışveriş yapılabilir. Evet, kullanım alanları bakımından kredi kartıyla benzerlik gösterir. Fakat kredi kartında olmayan para harcanırken, manibux’da ne kadar miktarda çocuğunuza harçlık gönderirseniz çocuğunuz da o kadar harcama gerçekleştirebilir. manibux, kredi kartı gibi ay sonunda size zorluk çıkarmaz; çocukların küçük yaşta hesaplı harcamanın önemini fark etmesini sağlar.

İkinci en önemli fark ise tüm ön ödemeli kartlarda olduğu gibi manibux’da da nakit çekme ve taksit fonksiyonları yoktur. Kart sahibi çocuklar, herhangi bir ATM’den manibux kartıyla nakit para çekemez. Bu özellik, harçlık harcamalarının anne baba tarafından sadece manibux uygulaması üzerinden kontrol edilebilmesini sağlar. manibux ile yapılan harcamalar taksitlendirilemez. Düşünün, çocuğunuza limiti az da olsa bir kredi kartı verdiniz ve zamanla birçok taksitlendirebildiği harcama yaptı. Bir de bakmışsınız ki taksitlendirmeler yüzünden kullanılabilir limiti hiç kalmamış ve kaçınılmaz limit yükseltmeler başlamış. Bu durum sizin belirlediğiniz bütçenin dışına çıkmamanıza neden olur. manibux, bilinçsizce harcanan kredi kartları sonucu ödeme zorluğu çeken ebeveynlerin bu tarz kötü sürprizlerle karşılaşmamızı engeller ve çocuklara bilinçli tüketici anlayışını kazandırır.

Sonuç olarak çocuğunun harcamalarını detaylı olarak harcama özetinden görebilen ebeveynler için güzel bir kontrol yöntemi olan Türkiye’nin ilk harçlık kartı manibux, çocuklar için de paralarını yönetmelerinde yardımcı olur.

Unutmayalım, çocuklarımız için kredi kartı bir nevi “har vurup harman savurmasına” ya da parasını yönetemediği için hayatında da sorunlar yaşamasına neden olabilir. Oysaki manibux onlar için tam da “ayağını yorganına göre uzatmaktır.” Hatta harçlıklarını biriktirmelerine olanak sağladığını için manibux, çocuklarınız için damlaya damlaya göl bile olur.